Яким повинен бути перший автомобіль?

Купівля першого в житті автомобіля дуже серйозний крок. Звичайно треба оцінювати свої можливості, при цьому не тільки фінансові. Питання полягає і в тому, щоб реально оцінити свій водійський стаж. Якщо ви давно водите машину і впевнені в собі – це одна справа. Але якщо ви тільки отримали права і ще освоюєте ази водіння, то можливо варто подумати про купівлю уживаної машини. Ціна її буде невеликою. На ній вільно можна напрацьовувати досвід, мистецтво водіння і навички догляду за автомобілем. Перший транспорт схожий на тренажер.

Критерії, по яких треба вибрати і купити перший автомобіль

При виборі першого автомобіля треба слідувати декільком правилам. Все повинно бути:

  • просто;
  • безпечно;
  • компактно.

Останній фактор має на увазі, що транспорт не повинен бути громіздким і мати великі розміри. Недосвідчений водій може не розрахувати габарити та потрапити в аварію. Виходячи з цього потрібно визначитися для себе, яке авто купити нове чи старе. Розглянемо плюси і мінуси кожного з цих варіантів.

Новий

Це завжди нові сучасні технології, безпека та безкоштовне обслуговування в салоні. Для новачка – це психологічний фактор. Сідаючи за кермо, він упевнений в тому, що транспорт справний, все відрегульовано. Можна спокійно стежити за дорогою. Електроніка в сучасних моделях допомагає і підказує, які є проблеми. Крім базової комплектації зверніть увагу на наявність в машині системи стабілізації і ABS. Поставте себе на місце новачка. Він думає про те, як перемкнути швидкість або спокійно відпустити зчеплення. Часто сконцентрувавшись на одному, водій забуває про дзеркала. Звідси різкі повороти керма, удари по гальмах – тут і захищає електроніка. Вибір коробки передач: механіка або автомат – це особиста справа кожного.

Друга перевага – це юридичне оформлення. Ви впевнені в якості, характеристиках товару та правильності оформлення всіх документів.

Обслуговування – це також важливий аргумент. В разі проблем ви можете спокійно звертатися в сервіс автосалону, де здійснювали купівлю.

Але є і мінус – ціна. А також вартість нових запасних частин, вони набагато дорожче, ніж у старих.

Б/В

Купуючи уживаний автомобіль для новачка, в першу чергу орієнтуються на ціну і рік випуску. Чим старіше автомобіль, тим більше грошей на обслуговування він може вимагати в подальшому. Якщо самі ви не сильні в технічних характеристиках, то зверніться до знайомих. Зовні потрібно звернути увагу на диски, вони найбільш явно показують по яким дорогам їздило авто. Другий показник – це пробіг. Тут важливо знати, де машина експлуатувалася – у нас чи за кордоном.В Європі та Америці водії відрізняються акуратністю при їзді. Крім того, там строго контролюється скручування кілометражу, аж до кримінальної відповідальності.

Автомобиль Яким повинен бути перший автомобіль?

Страховка

Важливий момент для впевненості водія і відчуття спокою за свою машину, потрібно обов’язково займатися страховкою. Якщо ви купуєте автомобіль з-за кордону, то для реєстрації його в Україні достатньо оформити мінімальне страхування. Потрібно розуміти для чого воно. Обов’язкове автомобільне страхування регламентує відповідальність перед іншими особами в разі виникнення спірних ситуацій на дорозі. Воно не стосується вашого транспортного засобу або життя і здоров’я водія. Є різні види страхування, в залежності від того який пакет ви оберете, можна отримати додаткові бонуси. Наприклад, безкоштовну діагностику.

Для оформлення ОСЦПВ необхідно мати такі документи:

  • український цивільний паспорт;
  • ідентифікаційний код;
  • для підприємств виписку з Єдиного державного реєстру;
  • права;
  • технічний паспорт.

У ряді випадків перелік документів розширюється. Іноді включаються такі фактори, як рік випуску, стан ТЗ, спосіб його експлуатації. Наприклад, транспорт для регулярних перевезень і таксі страхуються за окремими правилами. Державою передбачені категорії, на які поширюються пільги. Половина вартості для пенсіонерів, учасників війни, чорнобильцям та інвалідам. Оформити за пільгою можна тільки одне авто, у якого обсяг двигуна не перевищує 2500 куб. см. Від обов’язкового страхування звільняються учасники бойових дій та інваліди 1-ої категорії, за умови, що вони самі керують автотранспортом.