Що впливає на ціноутворення б / в автомобілів?

Звичайно ж їх технічний стан. Є два типи власників. Одні з першого дня після купівлі уважно стежать за своїм автомобілем, прислухаються до нього, регулярно проходять ТО. Інші згадують про технічне обслуговування тільки перед продажем. У сухому залишку при однакових умовах: рік випуску, модель, об’єм двигуна, тип коробки передач, – абсолютно різні суми після продажу.

Як визначити реальну ціну на Б/В автомобіль. Що на неї впливає

Фінальна ціна автомобіля залежить насамперед від власника. Звичайно можна поставити будь-яку суму, питання насамперед у тому, скільки часу пройде до моменту продажу. Але потрібно адекватно оцінити свій транспорт. На його ціноутворення буде впливати ряд факторів. Ось лише деякі з них:

  1. Рік випуску. Кажуть, що як тільки нова машина виїжджає з автосалону, її вартість зменшується відсотків на 20. Тобто авто коштуватиме тим менше, чим він старіше.
  2. Технічний стан, а також цілісність кузова. Якщо авто має якісь недоліки, подряпини або механічні пошкодження, то його ціна вже не може бути середньою. Але є недобросовісні продавці, які наводять зовнішній марафет. За ним легко сховати реально існуючі проблеми. Сюди ж варто віднести і витрати палива.
  3. Пробіг. Зараз на цей фактор звертають менше уваги, ніж раніше. Це пов’язано з тим, що зараз стало модно подорожувати машиною, навіть за кордон. Але якщо автомобіль вже набігав достатню кількість кілометрів, то вартість слід трохи зменшити.
  4. Комплектація. Будь-яка додаткова “примочка” на авто – це плюс на користь підняття ціни. Наприклад, наявність кондиціонера буде залучати до себе клієнтів. Фактор, який може вплинути на середньоринкову вартість, – це колір салону. Занадто світлі тони або нестандартні колірні рішення вимагають частого, а головне ретельного догляду. Автомобіль з базовою комплектацією також не сильно приваблює покупців. У ньому часто зустрічається трансмісія з коробкою-автоматом. Хоча для деяких авто більше підійде механіка. Те ж саме стосується і приводу.
  5. Час року. Найкраще транспорт продається навесні. Також варто звертати увагу на випуск нових моделей. При появі чогось нового старе тут же падає в ціні.
  6. Попит. Є марки авто, які досить дорогі за визначенням. Більшість людей віддає перевагу купівлі більш популярних і поширених  моделей. Хоча на будь-який товар є свій покупець.
  7. Історія. Для будь-якого транспорту важливо його минуле. Наявність аварій негативно впливає на ціноутворення. При цьому не має значення наскільки добре відремонтований автомобіль після ушкоджень. Ще гірша ситуація, якщо транспорт потрапляв у воду.

Всі ці фактори беруть участь у формуванні остаточної вартості. Машину треба продавати швидко, тому що щодня вона падає в ціні. Постарайтеся реально подивитися на свій транспорт, щоб не чекати покупця занадто довго.

Автомобиль Що впливає на ціноутворення б / в автомобілів?

Як швидко продати вживану машину. Поради професіоналів

Великий вплив на ринок Б/В транспорту надає потік машин з-за кордону, який зараз збільшився. В Європі та Америці старі авто коштують набагато менше. Але тут стримуючим фактором стає стан законів про розмитнення. Зараз в Україні прийнято ряд законопроектів, які спростили оформлення транспортних засобів на митниці. Згідно з ним вигідно проводити оформлення щодо нового транспорту. Тому що чим старше рік випуску об’єм двигуна, тим більшу суму податку та акцизного збору потрібно заплатити. Краща ситуація з електрокарами і гібридними машинами. Багато машини завозяться з аукціонів, які проводять страхові компанії. Інтерес представляють автомобілі з 20-річним стажем. Але тривалий процес реєстрації та суми податків зупиняють покупця. Незважаючи на це не можна сказати, що вторинний український ринок стоїть. Якщо ви хочете швидко і без проблем продати свій старий автотранспорт не полінуйтеся проаналізувати стан цін на ринку. Питання швидкості реалізації часто наполовину залежить від привабливості суми, яку за нього просять.

Як визначити реальну ціну свого авто

Щоб сформувати первинну ціну потрібно уважно проаналізувати поточний стан ринку. Якщо ви впевнені в технічному стані авто, регулярно проходьте, ТО просто порівняйте між собою подібні оголошення. При порівнянні враховуйте комплектацію, тип та об’єм двигуна, вид коробки передач, пробіг. З отриманих значень визначте середнє арифметичне. Для реальної вартості потрібно відняти ще від 5 до 15%. Можна залишити зазор для торгу. Врахуйте, якщо автомобіль стоїть на продажі близько півроку, за цей час він подешевшає ще на 5%.При такому вигляді оцінки можна визначити не тільки середні розцінки, але і мінімум, дешевше якого продаж здійснюватися не буде.

Можна звернутися в спеціалізовану компанію. Там аналіз проводиться за алгоритмом, який складається з двох етапів:

  1. Зовнішнє оцінювання з урахуванням попиту на вторинці. Тобто беруться всі основні технічні характеристики і порівнюються з іншими аналогічними моделями. Популярність продажу, включає число перереєстрацій і кількість перепродажів. Встановлюється три цінових порога: мінімум, середнє, максимум.
  2. Діагностика на СТО. Тут проводиться перевірка на спеціальному обладнанні, а також комп’ютерна перевірка всіх частин авто. Якщо виявляються несправності, то зазвичай оцінювачі називають ймовірну вартість викупу з їх урахуванням. Окремо можна уточнити суму за ремонт і проаналізувати можливість реалізації відремонтованого транспорту.

Фахівці радять не займатися ремонтом, особливо якщо він стосується провідних вузлів. Заміна їх дороге заняття, а вартість для продажу після ремонту сильно не зміниться.