-->

Обираємо щітки для склоочисника на зиму

Вибір щіток склоочисників – питання досить серйозне, особливо для експлуатації в холодну пору року. Чіткого поділу на зимові та літні, як у випадку з покришками, виробники не здійснюють, що ускладнює завдання.

Що треба знати про щітки склоочисника?

Щітки склоочисників можна розділити умовно на три основні категорії – каркасні, безкаркасні та гібридні. Виходячи з назви зрозуміло, що їх основна відмінність полягає у наявності чи відсутності каркасу. Каркасні щітки мають особливу конструкцію з пружних елементів, що забезпечують щільне прилягання полотна щітки до скла на протязі всієї довжини очищувача. Це їх головна перевага. З основних мінусів варто зазначити складність конструкції, більший аеродинамічний опір, а також потрапляння вологи в деталі. Взимку це призводить до того, що каркасні щітки схильні до обмерзання і втрати своїх властивостей.

 

Безкаркасні щітки не мають каркаса і являють собою тонкий пластиковий прут, в якому розміщений пружний елемент. Мала товщина забезпечує мінімальний опір повітряним потокам і не затримує вологу. Але в цьому випадку притиск полотна до скла набагато менший і максимальний лише в центральній частині, що є суттєвим недоліком. Проте, багато хто радить взимку використовувати щітки саме безкаркасного типу через кращу стійкість до обмерзання.

 

Гібридні щітки склоочисників – це найсучасніша конструкція, що поєднує в собі переваги каркасних і безкаркасних «двірників». Це об’єднання класичного каркаса з системою коромисел і шарнірів (як в каркасних щітки) і пластикового кожуха – спойлера. Завдяки такій конструкції досягається рівномірний притиск полотна до скла, захищеність від корозії, обтічність і відмінний відвід вологи, що дозволяє уникнути обмерзання в зимовий період. Основний недолік – це, звичайно, набагато вища вартість.

 

Досвідчені автомобілісти запевняють, що найкращим вибором для зими є гібридні щітки, а на другому місці йдуть безкаркасні моделі. Але варто надавати перевагу європейським брендам з середньої і високої цінової категорії. Тільки в цьому випадку можна розраховувати на нормальну роботу і якість виробу.

 

Головні ознаки високоякісних щіток:

– Плоский край та відсутність скругленої робочої кромки стрічки;
– Однорідні фактура та колір;
– Відсутність будь-яких задирок на гумових щітках;
– Відсутність заїдань пересіщення стрічки в зажимах при згинанні каркасу;
– Лезо щітки має бути виготовлено з еластичного каучуку та силікону;
– Правильно підібрана довжина склоочисників.

 

До речі, нагадуємо, що на початку кожного нового сезону необхідно заміняти щітки склоочисників.