Чи варто замовляти і звертати увагу на машини-потопельники зі США?

Машину-потопельника можна знайти на багатьох страхових аукціонах в Америці. Це транспортні засоби, які були втоплені як з вини господарів, так і внаслідок нещасних випадків з погодою – повеней та іншого. На великих майданчиках завжди вказується ступінь пошкодження автомобіля, всі моменти, пов’язані з технічною несправністю машини.

Автомобиль Чи варто замовляти і звертати увагу на машини-потопельники зі США?

Чи варто звертати увагу на машини-потопельники зі США?

В теперішньому часі кількість стихійних лих збільшується кожний раз, а тому втоплені авто з’являються на аукціонах все частіше. Страхові служби намагаються позбутися від таких машин швидше, пропонуючи їх на вигідних умовах.

При правильній оцінці всіх ризиків і можливості прорахувати витрати на відновлення автомобіля така купівля може бути вигідною. Одна справа – заміна всієї електроніки, а інше – відновлення обшивки та позбавлення від розводів в салоні.

Як бути впевненим у тому, що автомобіль технічно справний, адже до купівлі я можу подивитися тільки фото?

Розпізнати автомобіль-потопельник і переконатися в його технічних характеристиках можна завдяки докладному опису на сайті. Адже навіть нетривалий вплив вологи може мати глобальний вплив на всі системи транспорту.

Треба бути уважним у наступних моментах:

  1. Вивчити пакет документів. Там вказується в якому штаті використовувалося авто, а тому можна підтвердити або виключити наявність потопу і повного затоплення машини.
  2. При поганому просушуванні машина може утримувати вологу до декількох тижнів. Це може стати причиною появи плісняви та грибка в деяких ділянках. На фото це легко виявити. Тим більше на поверхні залишаються сліди. Звертайте увагу на салонні килимки та обшивку.
  3. Втоплені машини можуть мати сліди іржі в деяких місцях. Автомобілі Mercedes з США часто грішать цим. Можуть бути порушені сліди на швах і стиках, взбухати пластикові елементи та клей.

До основних ознак проблемного автомобіля відноситься розводи, краплі води та наліт на внутрішній стороні оптики. Сховати цей дефект легко, замінивши оптичні деталі на нові. А тому, якщо на старому авто стоять нові фари, то це привід оглянути салон машини повторно й уважно, запросити нові фото або звернутися до систем для перевірки.

При купівлі втопленої машини варто бути готовим до появи підводних каменів. Але якщо зважилися на подібну купівлю, то варто обирати машини далеко від морів і океанів. Пісок може потрапляти в деталі й виводити з ладу амортизатори та з’єднуючі вузли.

Автомобиль Чи варто замовляти і звертати увагу на машини-потопельники зі США?

Як захиститися від недобросовісних продавців авто зі США?

Брати участь звичайному споживачеві з України в аукціонах непросто з ряду причин. Можна неправильно зрозуміти, не побачити дефекти з-за недостатньої кваліфікації в цьому питанні, купити автомобіль з безліччю інших, непомітних оку несправностей і пошкоджень. Також можуть бути відсутні документи, з-за чого виникнуть питання на митниці та багато іншого.

Захиститися від цього можна декількома способами:

  • ретельним вивченням ринку, наймом перекладача та інших приватних сторонніх фахівців, збирати по крупицях всю інформацію;
  • звернутися до перевірених компаній, які спеціалізуються на операціях зі США і здатні підібрати оптимальний автомобіль, допомогти з ремонтом, розмитненням і сертифікацією машини.

Другий варіант виходить трохи дорожче. Але послуги фахівців покривають ризики на купівлю неякісного автомобіля, який після можливо доведеться ремонтувати практично з нуля, змінюючи багато вузлів і деталей.

Проглядати потрібно багато варіантів машин, щоб вирішити правильно вкласти фінанси й отримати транспорт у справному стані з незначними дефектами. Важливо прораховувати всі майбутні витрати, оцінити рівень всіх можливих загроз заздалегідь. І краще це робити з мишкою в руках у монітора, ніж на місці в СТО, не маючи можливості виправити ситуацію.